KVLY - Sports - Local Football Scores

KVLY Local Football Scores

HS Football

Week 1 Results

08-25
Final
Linton/HMB
42
South Border
0
08-25
Final
New Rockford-Sheyenne
50
Benson County
8
08-25
Final
Nelson County
55
Midway/Minto
20
08-25
Final
Larimore
22
North Border
24
08-25
Final
Wyndmere/Lidgerwood
27
Oakes
0
08-25
Final
Central Dakota
0
Maple Valley/Enderlin
36
08-25
Final
Kindred
13
Carrington
26
08-25
Final
Wahpeton
28
Central Cass
8
08-25
Final
Valley City
12
Turtle Mountain
48
08-25
Final
Devils Lake
19
Watford City
12
08-25
Final
Grafton
0
St. Mary's
49
08-25
Final
Jamestown
7
Fargo Shanley
14
08-25
Final
Fargo North
23
Dickinson
9
08-25
Final
GF Central
0
Mandan
40
08-25
Final
Legacy
26
Red River
0
08-25
Final
Century
14
Sheyenne
16
08-25
Final
Northern Cass
32
Hazen
14
08-25
Final
Finley-Sharon/Hope-Page
0
May-Port-CG
43
08-25
Final
Hatton/Northwood
14
Thompson
50
08-25
Final
Des Lacs-Burlington
20
Rugby
0
08-25
Final
Hillsboro/CV
48
Park River/Fordville-Lankin
12
08-25
Final
Richland
25
Hankinson
38
08-26
Final
Heart River
7
Oak Grove
47
08-26
Final
Fargo Davies
20
Bismarck
48
08-26
Final
Langdon Area
39
Lisbon
8

Week 2 Results

08-31
Final
Mahnomen
28
Hawley
60
08-31
Final
Rogers
21
Bemidji
24
08-31
Final
Long Prairie-Grey Eagle
6
New York Mills
7
08-31
Final
Clinton-Graceville-Beardsley
30
Underwood
38
08-31
Final
Northern Freeze
8
Waubun
52
08-31
Final
Clearbrook-Gonvick
45
Goodridge-Grygla
18
08-31
Final
Ada-Borup/Norman County West
50
Blackduck
0
08-31
Final
Otter Tail Central
6
Thief River Falls
0
08-31
Final
Cass Lake-Bena
8
Red Lake County
40
08-31
Final
Nevis
14
Kittson County Central
0
08-31
Final
Moorhead
31
Elk River
44
08-31
Final
Staples-Motley
0
Pequot Lakes
52

Week 3 Results

09-08
Final
DGF
27
EGF
0
09-08
Final
Grafton
26
Valley City
16
09-08
Final
Breckenridge
19
Pelican Rapids
14
09-08
Final
Perham
32
Detroit Lakes
20
09-08
Final
Jamestown
29
Central Cass
26
09-08
Final
Wahpeton
0
St. Mary's
35
09-08
Final
Hillsboro-CV
54
Lisbon
0
09-08
Final
EEK
41
Milnor-North Sargent
8
09-08
Final
Shanley
25
Watford City
0
09-08
Final-OT
Lamoure/LM
29
South Border
28
09-08
Final
Langdon-Edmore-Munich
40
Harvey-Wells County
0
09-08
Final
Fargo South
24
Red River
7
09-08
Final
Bottineau
0
Park River Area
41
09-08
Final
Linton-HMB
44
Oakes
34
09-08
Final
New Rockford-Sheyenne
44
North Border
16
09-08
Final
Moorhead
28
Sauk Rapids-Rice
7
09-08
Final
Kittson County Central
15
Northern Freeze
8
09-08
Final
Park Rapids Area
6
Thief River Falls
7
09-08
Final
New York Mills
0
Upsala/Swanville Area
44
09-08
Final
Otter Tail Central
35
Wadena-Deer Creek
6
09-08
Final
Hawley
56
Roseau
12
09-08
Final
Hatton/Northwood
26
TGU
40
09-08
Final
Fosston
0
Ada-Borup/Norman Co. West
39
09-08
Final
West Fargo
49
Sheyenne
14
09-08
Final
North Star
8
North Prairie
58
09-08
Final
Kindred
14
Oak Grove
27
09-08
Final
Westhope/Newburg/Glenburn
14
Carrington
37
09-08
Final
four Winds
8
Kidder County
52
09-08
Final
Rugby
30
Central Dakota
0
09-08
Final
Walker-Hackensack-Akeley
14
Mahnomen
34
09-08
Final
Hankinson
36
May Port CG
21
09-08
Final
Fargo Davies
14
Fargo North
13
09-08
Final
NCE/UH
35
Clearbrook/Gonvick
20
09-08
Final
Pequot Lakes
21
Fergus Falls
23

Week 4 Results

09-15
Final
Watford City
32
Grafton
0
09-15
Final
Lake Park-Audubon
6
BGMR
2
09-15
Final
Nevis
44
Waubun
12
09-15
Final
Mahnomen
38
Fosston
14
09-15
Final
Thief River Falls
0
Dilworth-Glyndon-Felton
57
09-15
Final
Blackduck
0
Warroad
24
09-15
Final
Park Rapids Area
14
East Grand Forks
32
09-15
Final
Pillager
8
Otter Tail Central
35
09-15
Final
Valley City
0
Wahpeton
50
09-15
Final
Park River
30
Rugby
0
09-15
Final
Ellendale/Edgeley/Kulm
34
Lisbon
12
09-15
Final
Oak Grove
27
Northern Cass
6
09-15
Final
Enderlin/Maple Valley
0
Kindred
28
09-15
Final
Thompson
48
Hankinson
16
09-15
Final
Davies
12
Sheyenne
22
09-15
Final
Fargo North
6
Fargo South
14
09-15
Final
New Rockford-Sheyenne
58
Midway-Minto
0
09-15
Final
Lakota Area/E/M
40
Westhope/Newburg/Glenburn
8
09-15
Final
Warren-Alvarado-Oslo
21
Kittson County Central
8

Week 5 Results

09-22
Final
New Rockford/Sheyenne
22
Nelson County
42

Week 6 Results

09-29
Final
Central Cass
35
Grafton
34
09-29
Final
Hillsboro/Central Valley
32
Kindred
0
09-29
Final
New Rockford/Sheyenne
32
Larimore
26
09-29
Final
Waubun
22
Win-E-Mac
6
09-29
Final
Moorhead
36
Willmar
20
09-29
Final
Hawley
44
Breckenridge
26
09-29
Final
Barnesville
54
Roseau
6
09-29
Final
Fergus Falls
35
Perham
20
09-29
Final-OT
Devils Lake
46
Wahpeton
48
09-29
Final
Wyndmere/Lidgerwood
50
May-Port-C-G
19
09-29
Final
Thompson
40
North Prairie
26
09-29
Final
Shanley
17
St. Mary's
14
09-29
Final
WF Sheyenne
28
Dickinson
0
09-29
Final
GF Red River
0
Davies
35
09-29
Final
West Fargo
42
Fargo North
7
09-29
Final
Hankinson
42
Hatton/Northwood
20
09-29
Final
GF Central
38
Fargo South
42
09-29
Final
DGF
49
Park Rapids
6
09-29
Final
Pelican Rapids
36
Wadena/Deer Creek
22

Week 7 Results

10-06
Final
Napoleon/Gackle-Streeter
46
Richland
20
10-06
Final
New Rockford/Sheyenne
36
Cavalier
60
10-06
Final
Hillsboro/Central Valley
48
Ellendale/Edgeley/Kulm
14
10-06
Final
May Port-C-G
58
Hatton/Northwood
44
10-06
Final
Park River/Fordville-Lankin
8
Carrington
34
10-06
Final
Kindred
49
Northern Cass
12
10-06
Final
Grafton
6
Devils Lake
21
10-06
Final
Perham
45
East Grand Forks
12
10-06
Final
Thief River Falls
0
Fergus Falls
42
10-06
Final
Red Lake
6
Warroad
52
10-06
Final
Barnesville
40
Crookston
20
10-06
Final
Red Lake County
26
Lake Park-Audubon
14
10-06
Final
Mahnomen
34
BGMR
0
10-06
Final
Detroit Lakes
21
DGF
35
10-06
Final
Wahpeton
8
Jamestown
35
10-06
Final
Valley City
6
Shanley
55
10-06
Final
Strasburg/Zeeland
12
Oakes
24
10-06
Final
Hankinson
52
Finley-Sharon/Hope-Page
28
10-06
Final
Langdon/Edmore/Munich
56
Central Dakota
0
10-06
Final
TGU
38
North Star
8
10-06
Final
Thompson
21
Wyndmere/Lidgerwood
30
10-06
Final
Fargo North
35
GF Red River
28
10-06
Final
Pelican Rapids
8
Roseau
6
10-06
Final
Bismarck Century
38
Davies
25
10-06
Scheduled
Frazee
0
Hawley
48
10-06
Final
West Fargo
39
Fargo South
7
10-06
Final-OT
Central Cass
27
Turtle Mountain
26

Week 10 Results

10-24
Final
Thief River Falls
19
East Grand Forks
22
10-24
Final
Long Prairie-Grey Eagle
7
Pillager
54
10-24
Final
Polk County West
0
Fosston
22
10-24
Final
Badger/Greenbush-Middle River
8
Fertile-Beltrami
36
10-24
Final
Goodridge/Grygla
14
Clearbrook-Gonvick
28
10-24
Final
Northern Freeze
28
Kelliher/Northome
30
10-24
Final
Warren-Alvarado-Oslo
26
Kittson County Central
37
10-24
Final
Park Rapids Area
12
Dilworth-Glyndon-Felton
45
10-24
Final
United North Central
20
Warroad
26
10-24
Final
Roseau
8
Barnesville
42
10-24
Postponed
Bagley
18
Crookston
40
10-24
Final
Wadena-Deer Creek
42
Staples-Motley
20
10-24
Final
Pelican Rapids
34
Lake Park-Audubon
8
10-24
Final
New York Mills
0
Ada-Borup/NCW
31
10-24
Final
Red Lake
12
Mahnomen
42
10-24
Final
Cass Lake-Bena
8
Red Lake County
36
10-24
Final
Win-E-Mac
14
Waubun
38
10-24
Final
Laporte
8
NCE/U-H
55
10-24
Final
Lake of the Woods
14
Stephen-Argyle
55
10-28
Final
Waubun
0
Nevis
6
10-28
Final
Langdon Area/Munich
35
Ellendale/Edgeley/Kulm
14
10-28
Final
Velva/Sawyer
22
Beulah
0
10-28
Final
Dickinson Trinity
40
Des Lacs-Burlington
0
10-28
Final
North Prairie
18
New Salem/Glen Ullin
38
10-28
Final
Beach
26
Shiloh Christian
49
10-28
Final
Napoleon/Gackle-Streeter
34
Cavalier
36
10-28
Final
Wyndmere/Lidgerwood
41
May Port CG
8
10-28
Final
D-G-F
0
Pequot Lakes
34
10-28
Final
Warroad
0
Hawley
48
10-28
Final
Crookston
24
Barnesville
48
10-28
Final
Walker-Hackensack-Akeley
21
Ada-Borup/NCW
42
10-28
Final
Fosston
0
Mahnomen
30

VNL Sports Scoreboards

New Page 1

Most Popular